Zesłanie Mickiewicza
Za działalność w Towarzystwie Filomatów, w 1824 roku Adam Mickiewicz został zesłany w głąb Rosji.
więcej »Gdyby Mickiewicz żył w naszych czasach, królowałby na okładkach kolorowych pism i w wiadomościach zamieszczanych na plotkarskich stronach. Życiowe perypetie Sopliców i kolejne romanse Telimeny rozpalałyby zainteresowanie milionów osób bardziej niż losy bohaterów telenoweli i celebrytów. Tutaj znajdziesz anegdoty, ciekawostki, informacje o ekstrawagancjach i słabostkach wielkich pisarzy i wybitnych poetów. Twojej uwadze polecamy również najbardziej smakowite fragmenty lektur: sceny jak z horrorów, makabryczne opisy, mrożące krew w żyłach momenty, wyuzdane rozmowy i perwersyjne idee szalonych literackich postaci. Zamieszczamy tu także poważne materiały niezwiązane z programem nauczania, ale warte poznania.
Za działalność w Towarzystwie Filomatów, w 1824 roku Adam Mickiewicz został zesłany w głąb Rosji.
więcej »Legenda mówi, że informacje o wybuchu powstania listopadowego dotarły do Adama Mickiewicza, gdy ten przebywał w Rzymie i właśnie gościł na zebraniu u jednego z kardynałów.
więcej »Powierzchowność poety Adama Asnyka była przedmiotem żartów i złośliwości jego kolegów po piórze.
więcej »Jeśli masz ochotę zaangażować się w związek z młodszym mężczyzną, koniecznie przeczytaj "Lalkę" Bolesława Prusa, ku przestrodze.
więcej »Gdyby wydarzenia opisane w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza rozegrały się w rzeczywistości i były nam współczesne z pewnością relacjonowałaby je plotkarska prasa.
więcej »Literatura polska pełna jest opisów cierpienia i nieszczęść, jakie niesie ze sobą wojna.
więcej »Jeśli sądzicie, że pojawiające się w "Weselu" zjawy są jedynie objawem nadzwyczajnej imaginacji literackiej dramatopisarza, jesteście w błędzie.
więcej »Narodowa epopeja napisana przez Adama Mickiewicza budziła skrajne emocje.
więcej »