Adam Mickiewicz, "Burza"
Poznasz treść sonetu i jego interpretację.
więcej »Znajdziesz tu streszczenia i opracowania lektur szkolnych, interpretacje i analizy, opisy namiętności i zbrodni, charakterystyki oprawców, rozpustnych kochanków i świętych, wszystko, o czym pisali najwybitniejsi. Materiały są świetnie przygotowane, zapamiętasz je błyskawicznie. Odsłuchanie pliku MP3 zajmie Ci kilka minut. Wiemy, że Twój czas jest cenny. Szybko przekażemy Ci wszystkie ważne informacje o lekturach. Jak zinterpretować Wielką Improwizację w „Dziadach” Mickiewicza? Dlaczego przeżycia mistyczne są udziałem Ewy i księdza Piotra, a nie Konrada zwanego wcześniej Gustawem? Czy Pustelnik jest duchem, upiorem, czy człowiekiem? Ile godzin toczy się akcja IV części „Dziadów”? Jaki jest sens „Bajki o Janku” przywołanej w dramacie Słowackiego? Czym Kordian próbuje zaimponować kochance, czym polskim spiskowcom, a czym księciu Konstantemu? Ile razy w „Panu Tadeuszu” pada słowo „ostatni”? Dlaczego Wojski zbiera muchomory, a ksiądz Robak chce ożenić Tadeusza z Zosią? Ile zmarszczek dostrzegł młody Soplica na twarzy Telimeny? Przy jakich alkoholach ucztowała polska szlachta? Kto ze złości kopie krzesło i pluje na podłogę w „Panu Tadeuszu”? Kogo obdarowywała namiętnymi pocałunkami Izabela Łęcka? Z kim Wokulski miał krzyż pański? Z kim na weselu flirtował Dziennikarz, a z kim Poeta, dlaczego Czepiec chciał pobić muzykantów?
Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w edusensownych streszczeniach i opracowaniach. Codziennie dodajemy nowe materiały i pomoce.
Zaglądaj do nas często!
Poznasz treść sonetu i jego interpretację.
więcej »Dowiesz się, do jakich romantycznych idei sięgnął Mickiewicz w drugiej części „Dziadów”.
więcej »Poznasz treść drugiej części dramatu, winy duchów lekkich, zbrodnie duchów ciężkim i zaniechania pośrednich.
więcej »Poznasz streszczenie IX sceny trzeciej części dramatu i kolejne dusze zawieszone między ziemią a piekłem.
więcej »Poznasz streszczenie „Prologu” do trzeciej części dramatu oraz jego interpretację.
więcej »Poznasz streszczenie „Przedmowy” do trzeciej części dramatu.
więcej »Poznasz streszczenie sceny I.
więcej »Poznasz streszczenie najbardziej udanego autopromocyjnego tekstu w literaturze polskiej.
więcej »Poznasz streszczenie sceny III, trzeciej części "Dziadów" i przerażający opis walki ze złym.
więcej »Poznasz streszczenie i interpretację sceny IV, III części "Dziadów" i pojęcie mistycyzm.
więcej »Poznasz streszczenie sceny VI.
więcej »Poznasz szczegółowe streszczenie sceny VII i dwie grupy gości modnego warszawskiego salonu oraz porażającą historię więzionego polskiego patrioty.
więcej »Poznasz dokładne streszczenie sceny VIII.
więcej »Poznasz streszczenie sceny V, III części Dziadów i najbardziej inspirujące objawienie losów narodu polskiego w historii literatury polskiej.
więcej »Dowiesz się, jak zgubny wpływ może mieć nieodpowiednia literatura na młodych ludzi.
więcej »Poznasz streszczenie czwartej części dramatu.
więcej »Poznasz bardzo szczegółowe streszczenie czwartej części dramatu "Dziady".
więcej »Dowiesz się, jakie romantyczne idee znalazły odzwierciedlenie w „Dziadach”, na czym polegało nowatorstwo tego dramatu na tle literatury polskiej.
więcej »Poznasz streszczenie pierwszego fragmentu powieści poetyckiej, dowiesz się kim był Konrad Wallenrod, jego przyjaciel i opiekun Halban oraz zamknięta w malborskiej wieży pustelnica.
więcej »Dowiesz się, kto przyjechał na ucztę w krzyżackim zamku i jak ucztowali Krzyżacy.
więcej »Dowiesz się, jak potoczyły się losy wojny litewsko-krzyżackiej oraz losy Waltera i Aldony, a także jak w państwie Krzyżaków działał tajny trybunał.
więcej »Dowiesz się, jak minął pierwszy dzień w domu, powracającemu ze stolicy Tadeuszowi.
więcej »Dowiesz się, że szlachta musiała uciekać za Niemen po dokonaniu „bohaterskich” czynów podczas bitwy w Soplicowie.
więcej »Dowiesz się, że w Soplicowie rozbito obóz dla 40 000 żołnierzy, a także jak bawił się w dzieciństwie Tadeusz Soplica.
więcej »Dowiesz się, dlaczego do rosołu w Soplicowie dodawano perły i monetę, jaką zastawę trzymano w soplicowskim skarbcu, a także komu Gerwazy podarował swój Scyzoryk.
więcej »